STARTRIP


Talianske hviezdy - Rím, Vatikán, Verona, Florencia a Benátky

Typ zájazdu: 
6 dňový poznávací zájazd
Krajina: 
Taliansko
Mesto: 
Rím, Vatikán, Verona, Benátky
Hotel: 
hotel 3* s vlastným soc. zariadením na každej izbe
Strava: 
3 x raňajky
Doprava: 
Autobusová
Súhrn zájazdu: 

Navštívte najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie mestá Talianska. Počas zájazdu so skúseným sprievodcom spoznáte večné mesto Rím, najmenší štát sveta Vatikán,romantickú Veronu, ktorú preslávili Rómeo a Júlia a nakoniec si ukážeme mesto na vode, mesto kanálov a palácov - Benátky.


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
957-40517.06.2019 - 23.06.2019229,00 € Objednať

1.deň: Odchod v poobedňajších hodinách, nočný presun do Talianska. 

2.deň: Príchod do talianskeho večného mesta Rím v ranných hodinách -  spoločná prehliadka mesta so sprievodcom: Forum Romanum, práve tu  sa rodili začiatky rímskeho práva a vznikala politická kultúra, ďalej navštívme symbol mesta Rím - Koloseum, Benátske námestie, pomník Viktora Emanuela, Kapitol, a samozrejme nezabudneme ani na fontánu di Trevy najväčšiu a najslávnejšiu fontánu, ktorá zobrazuje Boha mora stojaceho  na lastúre ťahanej dvomi koňmi. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.

3.deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v programe. Presun do Vatikánu –  návšteva Vatikánskych múzeí, prehliadka Námestia, Sixtínska kaplnka a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť návštevy kupoly, z ktorej je jedinečný pohľad na mesto Rím. Následne navštívime Anjelský hrad,  ktorý ochraňuje živých aj mŕtvych. Individuálne voľno. V poobedňajších hodinách presun na ubytovanie. 

4.deň:  Raňajky, Presun do kolísky renesancie – Florencie. Prehliadka mesta – Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria,kópia Michelangelovho Dávida,Bazilika Santa Croce, Giottova zvonica Kampanila,chrám Santa Maria del Fiore,most Ponte Vecchio – sídlo florentských zlatníkov,baptistérium San Giovanni,bazilika San Lorenzo,možnosť návštevy slávnej galérie Uffizi s viac ako 4.000 obrazmi. V poobedňajších hodinách presun do romantickej Verony - mesto Sheaksperovskej lásky Romea a Júlie, prehliadka svetoznámej Arény,  ktorá  každoročne hostí slávne osobnosti operného pódia. Prejdeme sa ulicami mesta s neopakovateľnou atmosférou Talianska.

Vo večerných hodinách presun na ubytovanie. Nocľah.

5.deň:  Raňajky, po raňajkách presun do prístavu Punta Sabionni, transfer loďou do Benátok. Prehliadka so sprievodcom: Námestie San Marco, známe ako ,,salón sveta”, Bazilika San Marco, zvonica Campanilla, most Rialto, Dóžovský palác, ktorý je príkladom vycibreného benátskeho gotického štýlu, Most vzdychov ktorý svojim pomenovaním vystihuje situáciu väzňov pri prechádzaní cez tento náročný úsek cesty. Po prehliadke mesta individuálne voľno možnosť  "túlania sa" po nezabudnuteľných malebných uličkách, či príjemné posedenie pri dobrej talianskej kávičke. V skorých večerných hodinách presun do Punta Sabioni a presun na Slovensko.

6. deň Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

Cena zahŕňa:

- 3 x hotelové ubytovanie
- 3 x raňajky 
-  prehliadky podľa programu bez vstupov
-  služby sprievodcu počas celého zájazdu
-  dopravu  klimatizovaným autobusom 
-  povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Cena nezahŕňa: 

-  komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - 2,20 EUR / osoba / deň
-  spiatočná miestenka 10,00 EUR/osoba - možnosť prednostného výberu sedadla v autobuse
-  príplatok za jednolôžkovú izbu 30,00 EUR/noc - povinne pri obsadení izby jednou osobou

- pobytovú taxu 3,00 €/osoba/noc 

- vstup do Talianskych miest 23 EUR - jednorázový poplatok

Termíny a nástupné miesta: 


17.6.-23.6.2019 -   Nitra, Sereď, Trnava, Bratislava


Príplatky za nástupné miesta:

- nástupné miesto Bratislava – bez príplatku

- nástupné miesta s doplatkom (25 €)- Poprad, Prešov, Košice, Poprad, Ružomberok, L.Mikuláš,

- nástupné miesta s doplatkom (18 €) –  Žilina, Trenčín, B.Bystrica, Zvolen, Žiar nad Hronom

- nástupné miesta s doplatkom (10 €) - Trnava, Nitra, Sereď

Taliansko - krajina,ktorá tak ako v minulosti tak aj dnes ponúka svojim návštevníkom všetko - od antických chrámov, cez majstrovské diela tých najznámejších umelcov,príjemné podnebie,stovky kilometrov nádherných pláží až po zasnežené vrcholky Dolomitov.


Niet cestovateľa,ktorý by si tu neprišiel na svoje. Či už ste milovníkom umenia alebo zanieteným kulinárnym fajnšmekrom 

 


Ktorúkoľvek časť Talianskej "čižmy" navštívite určite neodídete sklamaní. Môžete si vybrať niektoré z turisticky najpopulárnejších miest ako sú Benátky s ich kanálmi a gondolami,Verona s príbehom Rómea a Júlie či mesto kam vedú všetky cesty, mesto miest-Rím.


Ak už všetky tiero miesta máte v malíčku vyberte sa s nami do kútov,ktoré nie sú až tak známe a predsa nemenej fascinujúce. Apúlia s domčekmi,ktoré pripomínajú včelie úle. pestrofarebná Ligúria či čarovnéé Toskánsko a tajomná Kampánia. 


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?