STARTRIP


Úžasný Petrohrad a okruh pobaltskými republikami

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Rusko, Litva, Lotyšsko, Estónsko
Mesto: 
Trakai, Vilnius, Petrohrad, Puškin, Kaunas
Hotel: 
6x hotelové ubytovanie s vlastným sociálnym zariadením na izbe
Strava: 
6x raňajky
Doprava: 
Autobusová
Súhrn zájazdu: 

Pobaltské republiky v posledných rokoch znovu odhaľujú pre turistov svoju malebnú krásu a množstvo historických pamiatok.  Navštívte s nami Lotyšsko, – krajinu navždy spojenú Baltským morom, Estónsko – pretkané sieťou riek, zálivov a fjordov, a predovšetkým ruskú kultúrnu metropolu Petrohrad, Petrodvorce a Cárske Selo budú vrcholom celého programu.


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
989-15613.07.2019 - 21.07.2019449,00 € Objednať

1.deň Odchod zo Slovenska v obedňajších hodinách ( záleží od nástupného miesta). Presun do Rigy. 

2.deň V ranných hodinách príchod do hlavného mesta Lotyšska - Rigy, ktorá architektúrou pripomína Viedeň či Petrohrad. Prehliadka centra, ktoré je zapísané v Unesco pamiatkach a pýši sa námestíčkami a predstavuje bludisko vydláždených uličiek, gotický Rigský dóm, ktorý je najväčším chrámom v Pobaltí, chrám sv. Petra, historické domy Troch bratov, Mačací dom, Švédska brána, pamätník Slobody. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.

3.deň Raňajky, presun do Tallinu. Poznávacím znakom Tallinu je figúrka známa pod názvom Starý Tomas. Prehliadka historického centra mesta zapísaného medzi UNESCO pamiatkami, mestské opevnenia, Stará tržnica, Latinská štvrť, Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny, Radničné námestie s radnicou, ktorú navštívil aj Dalajláma, najstaršia lekáreň otvorená už v roku 142,  hradné návršie Toompe kde sídli estónsky parlament a pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského, Palácový komplex Kadriorg, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého. Nájdete tu aj múzeu marcipánu, ktorý tu namiešal miestny lekárnik.  Individuálne voľno. Presun na ubytovanie

4.deň Raňajky, po raňajkách popri pobreží fínskeho zálivu do Petrohradu. Plavba loďou po rieke Neva, ktorá nám poskytne jedinečné pohľady na mosty a budovy Petrohradu z iného pohľadu. Ubytovanie.

5.deň Raňajky, prehliadka najvýznamnejších pamätihodností Petrohradu, mesta ktoré bolo založené v roku 1703 Petrom Veľkým. Navštívime Palácové nábrežie s najslávnejším múzeom na svete, ktoré obsahuje zbierku umeleckých pokladov - Ermitáž.  Navštívime Petropavlovskú pevnosť, posledný odpočinok ruským cárov - Katedrála Sv. Petra a Pavla, väzenie Trubeckého Bastionu. Prehliadka Nevského prospektu, Katedrála sv. Izaka, Smolný palác a slávny krížnik Aurora. Ubytovanie. 

6.deň Raňajky, presun do letnej rezidencie Petra Veľkého - Petrodvorce. Prehliadneme si pompézny park v centre ktorého je dominantná veľká kaskáda, ktorá obsahuje 37 pozlátených sôch, 64 fontán a 142 vodotryskov. Po prehliadke sa presunieme do mestečka Puškin, pôvodné Carskoje Selo. Prehliadneme si palác Kataríny I Veľkej s nádhernou a známou jantárovou komnatou. V podvečerných hodinách odchod do mesta Pskov. Ubytovanie.

7.deň Raňajky, po raňajkách presun do mesta kostolov Vilnius, ktorý je označovaný aj ako geografický stred Európy – prehliadka so sprievodcom barokové staré mesto, ktoré je v zozname UNESCO s pôvabnými uličkami lemovanými barokovými domčekmi a kostolmi,  mestské opevnenia, Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, Židovská časť a množstvo kostolov. Presun na ubytovanie

8.deň Raňajky, po raňajkách presun do mesta Trakai. V poobedňajších hodinách návšteva ostrovného vodného hradu. Tento jediný vodný hrad východnej Európy bol vystavaný z červených pálených tehál v 1. polovici 14. storočia na obranu proti Rádu nemeckých rytierov. V roku 1655 ho však zničili Rusi, ale Litovci ho nanovo vybudovali. Po prehliadke odchod smerom na Slovensko.

9.deň Príchod na Slovensko. 

V cene je zahrnuté:

- doprava luxusným klimatizovaným autobusom 
- služby kvalitného sprievodcu počas celého zájazdu
- 6x hotelové ubytovanie
- 6 x raňajky
- Poistenie insolventnosti CK

Cena nezahŕňa:
- komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť cez CK 
- spiatočná miestenka 15,00 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 20,00  € / noc - 120,00 € / zájazd
- cestovné vízum do ruskej federácie - cca 90 € 
- vstupy do pamiatok a múzeí - odporúčané vreckové 120 €

- pobytová taxa cca 3 EUR / osoba / noc

Termíny a nástupné miesta:

13.7.-21.7.2019

Bratislava, Trnava, Trenčín, Piešťany, Žilina


Príplatky za nástupné miesta
Bratislava, Nitra, Sereď, Trnava, Piešťany – 15,00 €
Trenčín, Žiar nad Hronom, Zvolen, B.Bystrica, Ružomberok, Vrútky – 10,00 €
Žilina - bez príplatku


Zájazd je organizovaný CK ADRIA TRAVEL www.traveladria.eu.

Ruská rozprávka-slovné spojenie absolútne vystihujúce túto krajinu nekonečných možností.


Moskva mesto ohromných stavieb a Petrohrad mesto bohaté na výzdobu ako žiadne iné. Nenavštíviť tieto dve perly by bol hriech. rRusko-krajina ako žiadna iná.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?