STARTRIP


Izrael a Jordánsko - dve krajiny plné prekvapení - odlet Praha

Typ zájazdu: 
letecký poznávací zájazd
Krajina: 
Izrael, Palestína, Jordánsko
Mesto: 
Tel Aviv, Mŕtve more, Belehem, Jeruzalem,Amman,Petra,Wadi Rum,Madaba,hora Nebo
Hotel: 
7 x s vlastným soc. zariadením na každej izbe
Strava: 
7 x raňajky
Doprava: 
Letecky Praha
Súhrn zájazdu: 

Izrael – krajina neopakovateľných zážitkov pre veriach i neveriacich. To čo zažijete tu sa nedá zažiť nikde inde na svete. Miesta nasýtené históriou, magickou atmosférou...

Poďte s nami objaviť krajinu, kde história na Vás dýchne na každom kroku, ale zažijete aj kontrasty modernej, pulzujúcej metropoly Tel Aviv s nádhernými piesočnými plážami a živým nočným ruchom a tradičného Jeruzalema, kde čas akoby zastal pred stáročiami.

Skrátka na výlet do Izraela sa nezabúda. Naopak vzbudzuje túžbu vrátiť sa.

Jordánsko - krajina malá rozlohou, ale s veľkým srdcom. Fascinujúce hory, jasné a farebné zároveň, legendárna a tajomná Petra a nekonečná pohostinnosť miestnych obyvateľov. Jordánsko je krajina ako žiadna iná plná úžasných prekvapení a nezabudnuteľných zážitkov.


  

1.deň:

Prílet do Tel Avivu. Prehliadka starého mesta Jaffo s úzkymi uličkami, obchodíkmi miestnych umelcov a neopakovateľnou atmosférou.

Presun na nekonečné pláže Tel Avivu s pieskom jemným ako tá najfajnovejšia múka. Pobyt na pláži.

Presun do hotela, možnosť palestínskej večere, nocľah.

2.deň:

Po raňajkách presun do Jeruzalema  - prehliadka jedného z najfascinujúcejších miest sveta-Jeruzalema. Neuveriteľná spleť kultúr a bok po boku žijúcej komunity kresťanského, židovského, moslimského a aramejského sveta. Do mesta vstúpme  Damasskou bránou a ponoríme sa do víru živej tržnice . Olivová hora, Getsemanská záhrada, Kostol všetkých národov a Jaskyňa zajatia Pána.

Cez obed si pochutnáme na Izraelskom národnom jedle „falafel“.

V popoludňajších hodinách pokračujeme v prehliadke - Kostol hrobky Panny Márie, Krížová cesta, ktorá vedie k Bazilike Svätého hrobu. Múr nárekov, Dóm na skale a Mešita al-Aksá.

Kúpime si čerstvé ďatle, voňavé koreniny a vo večerných hodinách návrat na hotel. Nocľah.

3.deň:

Raňajky, presun do centra Betlehemu - mesta biblického narodenia Ježiša Krista. Navštívime Mliečnu jaskyňu, Chrám narodenia Pána.

Presun k Mŕtvemu moru kde si budete môcť vychutnať kávu v najnižšie položenom bare na svete a užívať si kúpanie bez námahy.

Presun do Eilatu. Nocľah.

4.deň:

Raňajky, po raňajkách navštívime púštnu rezerváciu Vádí rum – mesačné údolie – chránené UNESCOM. Uvidíme fascinujúcu púštnu krajinu, z ktorej vystupujú skalné veže, rokliny a tiesňavy. Navštívime aj archeologické nálezisko s pravekými kresbami zvierat a ľudských postáv. Výlet džípom v púšti kde okrem iného uvidíte vodopád Al wadi, možnosť vychutnať si pohľad na svet z ťavieho chrbta. Noc strávime v komfortnom beduínskom kempe a vychutnáme si čaro noci v púšti.

5.deň:

Raňajky, po raňajkách sa vyberieme do tiesňavy SIQ, objaviť takzvané ružové mesto Petra. Chrámy, kláštory, hrobky, obytné domy, divadlo to všetko je vytesané z ružového vápenca. Je to unikátna pamiatka UNESCO, ktorá z mestom Nabatejcov je jednou z najvýznamnejších pamiatok ľudstva. Presun na ubytovanie . Nocľah

6.deň:

Po raňajkách presun do centra Ammanu – prehliadka so sprievodcom, Rímska citadela, amfiteáter, Nympheum možnosť návštevy archeologického múzea. Z balkóna niektorej z nespočetných kaviarní budete mať možnosť sledovať ruch hlavného mesta pri šálke voňavej kávy s kardamomom. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. Nocľah.

7.deň:

Po raňajkách navštívime mesto mozaík Madaba a horu Nebo s úžasnou atmosférou, miesto biblického zosnutia Mojžiša. Návrat na ubytovanie. Nocľah.

8.deň

Po raňajkách presun na letisko. Odlet.

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Praha-Tel Aviv , Amman - Praha s letiskovými poplatkami
- 6 x ubytovanie  v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe,  1 x komfortný beduínsky camp
- 7 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
-  poistenie insolventnosti CK

- batožina 40 x 20 x 20 cm

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Izraeli  a Jordánsku cca 200 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 30 €
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc
- pobytová taxa - platba na mieste  5 - USD/os./noc

- miestny sprievodca Jeruzalem - 20 EUR

- večere + 1 x Beduínsky obed  120 EUR

- batožina o rozmeroch 55 x 40 x 20 cm - poplatok cca 24 - 40 EUR

- výlet na Jeepoch v púšti - cca 50  EUR

- vstup do mesta Petra - cca 70 EUR

- víza do Jordánska cca 50 EUR CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok. 


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?