STARTRIP


Marakéš - mesto z rozprávok tisíc a jednej noci

Typ zájazdu: 
Poznávacie
Krajina: 
Maroko
Mesto: 
Marakesh, Esauira
Hotel: 
4 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe
Strava: 
4 x raňajky
Doprava: 
letecká
Súhrn zájazdu: 

Poďte s nami na výlet do mesta, ktoré je akoby z rozprávok 1000 a jednej noci. Objavte jedno z najkrajších kráľovských miest Maroka - Marakéš. Budeme sa túlať uličkami starovekej mediny, vychutnáme si orientálnu atmosféru miestnych trhov, staré paláce a nezabudneme ochutnať ani marocké špeciality


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
1289-52908.11.2020 - 12.11.2020579,00 € Objednať

1.deň:

V popoludňajších hodinách prílet do Marakéša. Transfer na ubytovanie. po krátkom oddychu sa vyberieme spoznávať toto očarujúce mesto zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Náš prvý večer začneme na najkrajšom marakéšskom námestí Jemaa el Fnaa so stánkami s marockými špecialitami ako sú slimáky či ťavie hlavy, hudobníkmi, artistami, rozprávačmi či zaklínačmi hadov.

Návrat na ubytovanie.Nocľah.

2.deň:

Po raňajkách pokračujeme v objavovaní Marrakéša - navštívime exotické záhrady Majorelle s múzeom Berberskej kultúry. Tieto záhrady sú povinnou zastávkou milovníkov módy, nachádza sa tu totiž hrobka slávneho módneho guru Yvesa Sainta Laurenta. Navštívime mešitu Koutoubia so 70 metrov vysokým minaretom a záhradami s fontánami. Cez obed si pochutnáme na tradičnom"tajine" dusenom v špeciálnych hlinených nádobách.

Vo večerných hodinách možnosť návštevy tradičnej marockej šou s večerou a vystúpením berberských hudobníkov a tanečníkov.

Nocľah.


3.deň:

Po raňajkách navštívime palác zo 16.storočia El Badi s ornamentálnou pomarančovníkovou záhradou. Pokračovať budeme v rušnom Kasbahu,kde budeme mať pocit, že sme sa preniesli do vzdialenej minulosti. Popoludní sa vyberieme na orientálne trhovisko v starovekej medine. Voľno, možnosť nákupov. Nájdeme tu pouličných predavačov grilovaného mäsa či basary - fazuľovej polievky, ale aj zastrčené kaviarničky s rozvoniavajúcou marockou kávou.

Nocľah.

4.deň:

Po raňajkách fakultatívne možnosť návštevy nádhernej portugalskej pevnosti Essaouira - stelesnený pokoj a umenie - uličky, tržnica, prechádzka po opevnení a po nekonečných plážach Atlantického oceánu. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania. Po ceste sa zastavíme na farme, tradičnými metódami vyrábajú arganový olej, urobíme si atraktívne fotografie kôz v korunách stromov.

Pre ostatných záujemcov možnosť stráviť deň v centre Marakesha – možnosť nákupov, prehliadky múzeí a mešít. Návšteva orientálneho kúpeľa hammam.

Návrat na hotel. Nocľah.

5.deň:

Po raňajkách navštívime kráľovský palác Bahia so 160 miestnosťami a nádvoriami.

Uvidíme nádhernú bránu Bab Agnaou. A navštívime hrobky dynastie Sadi.

V popoludňajších hodinách transfer na letisko.Odlet.

Cena  1 osobu zahŕňa:
- letecká doprava Praha - Marakes - Praha s letiskovými poplatkami
- 4 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe
- 4 x raňajky
- služby kvalitného sprievodcu 
- poistenie insolventnosti CK

- batožina 40 x 25 x 20 cm

V cene nie je zahrnuté:
- doprava v Marakeši cca 75 EUR / osoba
- komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)

- batožina 55 x 40 x 20 cm - 10 kg - cca 15 / EUR / trasa
- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 30 EUR
- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 EUR / os / noc
- pobytová taxa - platba na mieste cca 3,- EUR/os./noc

- fakultatívny výlet do pevnosti Esauira - cca 30 EUR / osoba

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok.


Zájazd je organizovaný CK ADRIA TRAVEL www.traveladria.eu.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?