STARTRIP


Toskánsko letecky - najznámejšie mestá Florencia, Pisa, Lucca, Bologna - PRAHA

Typ zájazdu: 
letecké poznávacie
Krajina: 
Taliansko
Lokalita: 
Toskánsko
Mesto: 
Florencia, Pisa, Lucca, Bologna
Hotel: 
3 x s vlastným sociálnym zariadením na každej izbe
Strava: 
3 x raňajky
Doprava: 
Letecky Praha
Súhrn zájazdu: 

Toskánsko - pre mnohých z Vás vysnívaný kraj dychvyrážajúcich výhľadov, viníc, stredovekých usadlostí.

Tak preneste sny do reality a poleťte s nami za poznaním tohto malebného kúta sveta. Toskánsko to však nie je len Florencia. To sú aj kamenné mestečká, s úzkymi uličkami dýchajúce stáročnou históriou či dokonca kúpeľné mestá s relaxačnou atmosférou.

  

KódTermín zájazduCena zájazdu
1290-53021.11.2019 - 24.11.2019449,00 € Objednať

1.deň:

Odlet Prahy. Prílet do Bologne. Transfer do centra Bologne. Návštěva historického centra Bologne s nádherným námestím obkoleseným arkádami.Navštívime kostol s jedinečnými slnečnými hodinami v interiéri. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.Nocľah.

 2.deň:

Raňajky, presun do kolísky renesancie – Florencie. Prehliadka mesta – Palazzo Vecchio na Piazza della Signoria,kópia Michelangelovho Dávida,Bazilika Santa Croce, Giottova zvonica Kampanila,chrám Santa Maria del Fiore,baptistérium San Giovanni,bazilika San Lorenzo,možnosť návštevy slávnej galérie Uffizi s viac ako 4.000 obrazmi. Môžeme si prezrieť zbierky Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela, Giotta, Caravaggia a ďalších umelcov.

Dómske námestie s katedrálou Duomo ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete. Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno, sídlo florentských zlatníkov. Večer sa prejdeme na Michelangelovo námestie, odkiaľ si vychutnáme nádhernú vyhliadku na toto jedinečné mesto 

Návrat na ubytovanie. Nocľah.

3.deň:

Raňajky. Presun do historického mesta Lucca. Tu sa pokocháme dokonalosťou rímskeho amfiteátra, poprechádzame sa po mestskom opevnení, ktoré je jednou z najväčších atrakcií mesta , prezrieme si stredoveké veže a kostoly. V popoludňajších hodinách presun vlakom do perly Toskánska – Pisy. V Pise sa vyšplháme na šikmú vežu, ohúri nás ohromnosť dómu a vyzdobenosť baptistéria.

Návrat na ubytovanie.Nocľah.

4.deň:

Raňajky, Po raňajkách navštívíme jedno z najslávnejších kúpeľných miest Talianska, kde si termálne vody užíval aj hudobný skladateľ Giuseppe Verdi. Mesto je známe aj medzi milovníkmi umenia a architektúry ako bašta štýlu art-noveau  - secesie.

Prezrieme si nádherné kúpeľné domy, kúpeľný park s fontánami, ktoré mesto tiež preslávili a ak budete chcieť môžete sa vyviezť zubačkou do tzv.horného mesta, ktoré dýcha stredovekou atmosférou a je odtiaľ krásny výhľad na Toskánsku krajinu. Dámy iste potešia nespočetné obchody ponúkajúce originálnu taliansku módu.

Transfer na letisko. Odlet vo večerných hodinách.

Cena  1 osobu zahŕňa:

- letecká doprava z Prahy

- letiskové a bezepčnostné poplatky

- 3 x ubytovanie v hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe

- 3 x raňajky

- služby sprievodcu počas celého zájazdu – od odletu po prílet

- poistenie insolventnosti CK

- batožina o rozmeroch 40 x 20 x 20 cm

 

V cene nie je zahrnuté:

-  miestna doprava  - cca 79,00 EUR

- transfer letisko – hotel – letisko 30 €

- pobytová taxa 3 EUR / osoba / noc

 

Voliteľné príplatky

-  komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť v CK)

- vstupy do pamiatok – odporúčané vreckové cca 60 EUR

- príplatok za jednolôžkovú izbu 35 €/os/noc

- batožina 55x 20 x 40 cm - 10 kg - cca 15 €

 

CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok. Je možné zakúpiť si audiosprievodcu.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?