STARTRIP


Spoznajte s nami Paríž

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Francúzsko
Lokalita: 
Paríž
Hotel: 
Premiere Classe
Súhrn zájazdu: 

 Eiffelovka, Moulin Rouge, Champs Elysées, Notre Dame, Víťazný oblúk, Kostol svätej Magdalény, Louvre, palác Conciergerie, prekrásna gotická kráľovská kaplnka Sainte-Chapelle, okružná plavba loďou po rieke Seina, štýlové kaviarničky a reštaurácie s gurmánskymi špecialitami. To všetko a mnoho ďalších prekvapení a vzrušujúcich zážitkov na Vás čaká v tejto prekrásnej metropole Francúzska, v Paríži.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich študentov vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
405-198 - 159,00 € Objednať

Program zájazdu:

1.deň.
Odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách.

2.deň.
Príchod do Paríža v ranných hodinách. Následne prehliadka mesta - začneme ju v študentskej Latinskej štvrti pri Pantheóne  a Luxemburgských záhradách, prejdeme sa aj popri najstaršej a najznámejšej Parížskej  Univerzite Sorbone, po ostrove Cité s katedrálou Notre Dame a Justičným Palácom, spoznáme aj Parížsku radnicu, Forum les Halles, moderné múzeum Georges Pompidou,  najväčšie parížske múzeum Louvre, Place Vendôme, záhrady Tuilleries a námestie Svornosti. Po prehliadke mesta, vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

Múzeum v Louvre je jedným z najväčších múzeí na svete, ktoré kedysi slúžilo  ako opevnený kráľovský palác. V múzeu nájdete obrovské množstvo unikátnych umeleckých diel a artefaktov zo všetkých období. Medzi najznámejšie a neprehliadnuteľné patrí zaiste obraz Leonarda da Vinciho – slávna Mona Lisa. Múzeum má štyri poschodia, z ktorých každé je rozdelené do troch pavilónov.

3. deň.
Po raňajkách návšteva nádherného zámku vo Versailles a jeho úchvatných záhrad. Popoludní návrat do Paríža.  Moderná mrakodrapová štvrť La Défense, Árc de Triomphe, Eiffelova veža, Opera, Montmartre, bulvár Pigalle a štvrť umelcov, Moulin Rouge, bazilika Sacré Coeur, odkiaľ budete mať výnimočný výhľad na celý Paríž.  Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách.

Versailles (Château de Versailles) - v období sedemnásteho storočia dal kráľ Ľudovít XIV., nazývaný aj "kráľ Slnko", neďaleko Paríža, v malej dedinke vo Versailles vybudovať kráľ Ľudovít XIV.,nazývaný aj "kráľ Slnko", prekrásny zámok, do ktorého sa po jeho dostavaní presťahoval aj s celým dvorom z Paríža. Tento honosný kráľovský zámok bol v nedávnej dobe zrenovovaný a môžete tu obdivovať jeho architektúru, nádherné parky a záhrady, ale aj známu 73 m dlhú zrkadlovú sieň, ktorá je obložená mramorom a 357 zrkadlami.

Eiffelova veža ( La Tour Eiffel ) Ak sa spomenie Paríž, prvá vec, na ktorú si človek spomenie je Eiffelova veža. Tá sa stala akýmsi  symbolom Paríža a Francúzska. Eiffelova veža bola postavená firmou Gustave Eiffel & Cie patriacou Gustavovi Eiffelovi , po ktorom bola táto veža pomenovaná. Táto architektonická dominanta Paríža bola postavená a verejnosti sprístupnená v r. 1889. Je skonštruovaná zo železných konštrukcií, meria úctyhodných 324m a má tri poschodia. Z veže je prekrásny výhľad na Paríž. Na veži sa nachádza aj preslávená reštaurácia Julesa Verna, bar a obchodíky zo suvenírmi.

4. deň

Raňajky, po raňajkách presun do centra a pokračovanie v prehliadke: Víťazný oblúk, prehliadka Champs - Elysées,  Plavba po rieke Seine, prehliadka Elyzejských polí , možnosť návštevy Invalidovne - najrozsiahlejšieho múzea vojenskej histórie na svete a miesta Napoleonovej hrobky, múzea d´Orsay, jedinečnej zbierky umenia z rokov 1848-1914, ktorá je umiestnená v bývalej budove železničnej stanice. Odchod z Paríža na Slovensko vo večerných hodinách.

Víťazný oblúk ( Arc de Triomphe ) Víťazný oblúk dal postaviť Napoleon Bonaparte na znak víťazstiev a vojenských úspechov počas svojich vojenských výprav. Nachádza sa na začiatku bulváru Champs Élysées. Táto 45m dlhá a 50m vysoká stavba je neprehliadnuteľným prvkom Champs Élysées a je často navštevovaná turistami zo všetkých kútov sveta.

5. deň:
Pokračovanie v ceste domov s príchodom v popoludňajších hodinách.

Cena zahŕňa:

- 2 x hotelové ubytovanie v 1/2 a 1/3 lôžkových izbách

- 2 x  francúzske raňajky

-  dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, s nástupom v Bratislave

 - prehliadky podľa programu bez vstupov

-  povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

 

 

Cena nezahŕňa:

-  komplexné cestovné poistenie na Slovensku aj v zahraničí 1,40 EUR/osoba /deň

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)

 

Možné vstupy - ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť:
-    LOUVRE – múzeum 12,00 EUR, mládež do 26 r. zdarma
-    VERSAILLES zámok + časť súkromných apartmánov, slúchadlá - 15,00 EUR, mládež do 26 r. zdarma
     Versaillské ZÁHRADY /striekajúce fontány s hudbou 6,50 EUR, deti do 10 r.zdarma /len sobotu a nedeľu/, zdarma – utorok -    piatok, 6,50 EUR vláčik /len okrajové časti/
-    MUSÉE D´ORSAY 8 EUR, mládež do 26 r. zdarma,
-    PLAVBA PO SEINE 12,50 EUR,
-    TOUR EIFFEL  -     dospelí            deti                 mlad.
                                                   do 11 r.                12 - 24r.
pešo 1. a 2.p.            4,70 €            3,20 €               3,70 €
výťah 2. p.                 8,20 €            4,10 €               6,60 €
výťah 3. p.               14,40 €            9,30 €              11,80 €


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?