STARTRIP


Zámky na rieke Loire a Paríž

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Francúzsko
Lokalita: 
Paríž, Loira
Hotel: 
Premiere Classe 2* - 1-, 2-, 3- lôžkové izby so soc. zariadením na každej izbe
Súhrn zájazdu: 

Návšteva Francúzka sa určite nezaobíde bez návštevy Eifellovej veže, ale aj najslávnejšieho zámku Versailles, ktorý sa stal inšpiráciou pre mnohé zámky v Európe - ako napr. Schönbrunn vo Viedni, Petrodvorec v Rusku. Spoznajte francúzske drahokamy v podobe preslávene nádherných zámkov, ktoré nám ponúka údolie rieky Loire, ktorá je najdlhšia rieka, a jej krásne  údolie si zvolilo za svoje sídlo množstvo francúzskych kráľov a šľachticov. Toto rozprávkové údolie je tiež prezývané záhradou Francúzska a nachádza sa tu viac ako 300 skvostov v podobe rozprávkových, prepychových  zámkov a hradov. 

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich vám ponúkame 1 miesto zdarma


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
408-201 - 199,00 € Objednať

1.deň. Odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách. 

 

2.deň. Príchod do Paríža v ranných hodinách. Následne prehliadka centra so sprievodcom. Prehliadku začneme pri  Víťaznom oblúku z ktorého sa nám naskytne jedinečný pohľad na rušné parížske bulváre hviezdicovito nasadajúce na Víťazný oblúk a panoramatické pohľady na dominanty Paríža. V prehliadke pokračujeme najznámejším bulvárom sveta Champs – Elysées za super atmosféry šansónov sa presunieme k dominante Paríža k Eiffelovej veži. Po výstupe na vás čaká nezabudnuteľná plavba po rieke Seine, ktorá Vám ukáže pamiatky Paríža z inej strany. Vo večerných hodinách ubytovanie. 

 

3. deň. Po raňajkách návšteva zámku Versailes a jeho záhrad. Zámok Versailes ako bývalé kráľovské sídlo bol často napodobovaný, avšak žiadna kópia nedosiahla takú krásu a veľkoleposť ako originál. Presun do údolia rieky Loiry, ktorá je priam lemovaná množstvom nádherných hradov a zámkov. Navštívime najväčší renesančný zámok Chateau de Chambord. Prehliadka zámku a zámockého parku. Ubytovanie vo večerných hodinách. 

 

4. deň Raňajky, po raňajkách pokračovanie v prehliadkach zámkov v údolí rieky Loire. Návšteva a prehliadka zámku Château de Blois, obľúbené sídlo francúzskych kráľov. Popoludní návrat do Paríža. Pokračovanie v prehliadke kostol sv. Madelaine, Opera, Montmartre, námestie Pigalle, štvrť umelcov, bazilika Sacre Coeur, odkiaľ budete mať výnimočný pohľad na Paríž. Presun na ubytovanie. 

 

5. deň: Raňajky, po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta so sprievodcom - latinská štvrť, Pantheón, Luxemburgské záhrady, ostrov Cité s katedrálou Notre Dame a Justičným Palácom, radnica, Forum les Halles, múzeum Louvre, Place Vendôme, záhrady Tuillerie, námestie Svornosti, možnosť návštevy Invalidovne, múzea d´Orsay. Osobné voľno. Odchod z Paríža vo večerných hodinách. 

 

6. deň: Pokračovanie v ceste s príchodom ( záleží na nástupných miestach) v obedných a popoludňajších hodinách. 

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom s WC, s nástupom v Bratislave

 - 3 x ubytovanie v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením

- služby sprievodcu počas celého zájazdu

- prehliadky podľa programu bez vstupov,  

- poistenie proti úpadku CK 

 

Možné príplatky: 

- komplexné  cestovné  poistenie v cene 1,40 € /osoba/deň

- príplatok za 1/1 izbu 30,00 €/noc,

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?