STARTRIP


Zájazd do Ríma, Vatikánu, Verony, Milána a Benátok

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Taliansko
Lokalita: 
Rím, Miláno, Verona, Benátky
Súhrn zájazdu: 

Poznávací zájazd ktorý Vám umožní navštíviť najvyhľadávanejšie a najobľúbenejšie mestá Talianska. Počas zájazdu so skúseným sprievodcom spoznáte večné mesto Rím, najmenší štát sveta Vatikán, mekku módy Miláno so svetoznámymi módnymi značkami, romantickú Veronu, ktorú preslávila Júlia a Rómeo a nakoniec si ukážeme mesto na vode, mesto kanálov a palácov - Benátky.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich vám ponúkame 1 miesto zdarma


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
396-189 - 205,00 € Objednať

1.deň:

Odchod v poobedňajších hodinách, nočný presun do Talianska.

 

2.deň:

Príchod do talianskeho večného mesta Rím v ranných hodinách -  spoločná prehliadka mesta so sprievodcom: Forum Romanum, práve tu  sa rodili začiatky rímskeho práva a vznikala politická kultúra, ďalej navštívme symbol mesta Rím - Koloseum, Benátske námestie, pomník Viktora Emanuela, Kapitol, a samozrejme nezabudneme ani na fontánu di Trevy najväčšiu a najslávnejšiu fontánu, ktorá zobrazuje Boha mora stojaceho  na lastúre ťahanej dvomi koňmi. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.

 

3.deň:

Raňajky, po raňajkách pokračovanie v programe. Presun do Vatikánu –  návšteva Vatikánskych múzeí, prehliadka Námestia, Sixtínska kaplnka a Baziliky sv. Petra s hrobkami pápežov, možnosť návštevy kupoly, z ktorej je jedinečný pohľad na mesto Rím. Následne navštívime Anjelský hrad,  ktorý ochraňuje živých aj mŕtvych. Individuálne voľno. V poobedňajších hodinách presun na ubytovanie.

 

4.deň: 

Raňajky, presun do európskej Mekky módy do Milána, ktoré je hlavné mesto provincie Miláno a nachádza sa na severe Talianska v oblasti Lombardia. Miláno je mesto, v ktorom si „to svoje“ nájde každý návštevník. Miláno zvyknú občas nazývať aj mestom oblekových mužov, pretože tu nájdete najlepší výber tohto mužského oblečenia a miestni muži ho radi uprednostňujú. Spoločná prehliadka mesta so sprievodcom - Galéria Viktora Emanuela II., Opera La Scala, Castello Sforzesco, kostol Santa Maria delle Grazie. Individuálne voľno. Možnosť nákupov vo štvrti Quadrilatera, kde sa nachádzajú najznámejšie značky – Armani, Dolce & Gabana, Gucci, Prada, Trussardi, Valentino, Versace, Louis Vuitton. V poobedňajších hodinách presun do romantickej Verony - mesto Sheaksperovskej lásky Romea a Júlie, prehliadka svetoznámej Arény,  ktorá  každoročne hostí slávne osobnosti operného pódia, katedrála z 12. storočia, gotický kostol sv. Anastázie, kostol San Stefano, nám. Piazza delle Erbe so zeleninovým trhom, nám. Piazza dei Signori, most Ponte Pietro.   Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

 

5.deň: 

Raňajky, po raňajkách presun do prístavu Punta Sabionni, transfer loďou do Benátok. Prehliadka so sprievodcom: Námestie San Marco, známe ako ,,salón sveta”, Bazilika San Marco, zvonica Campanilla, most Rialto, Dóžovský palác, ktorý je príkladom vycibreného benátskeho gotického štýlu, Most vzdychov ktorý svojim pomenovaním vystihuje situáciu väzňov pri prechádzaní cez tento náročný úsek cesty. Po prehliadke mesta individuálne voľno možnosť  "túlania sa" po nezabudnuteľných malebných uličkách, či príjemné posedenie pri dobrej talianskej kávičke. V skorých večerných hodinách presun do Punta Sabioni a presun na Slovensko.

 

6. deň

Príchod na Slovensko v ranných a obedňajších hodinách.

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom s WC,  s nástupom v Bratislave

- 3 x  ubytovanie s raňajkami,  s vlastným soc. zariadením

- služby sprievodcu počas celého zájazdu,

 - prehliadky podľa programu bez vstupov,  

- poistenie proti úpadku CK 

 

Možné príplatky: 

- komplexné  cestovné  poistenie v cene 1,40€/osoba/deň,  

 

- príplatok za 1/1 izbu 30,00€/noc,

- Loďka do/z Benátok: spiatočný cca 13,00 EUR

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?