STARTRIP


Južné Taliansko KAMPÁNIA

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Taliansko
Súhrn zájazdu: 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
399-192 - 189,00 € Objednať

Program zájazdu:
1. deň
Odchod zo Slovenska autobusom v poludňajších hodinách.

2. deň
V ranných hodinách príchod do mestečka  Sorrento.  Sorento je známe rekreačné stredisko pri morskom zálive Neapol. Naskytnú sa nám fantastické panoramatické výhľady na more, Neapol, sopku Vesuv a ostrov Capri. Pobrežie Sorenta je jedno z najkrajších pobreží na svete.
Presun trajektom na jeden z najkrajších ostrovov sveta Capri. Ostrov Capri, ako jeden z mála ostrovov v tejto oblasti nemá sopečný pôvod, ale vznikol odtrhnutím sa od pevniny. Kvôli azúrovo-modrým farbám Tyrrhénskeho mora je prezývaný aj Modrý ostrov. Jeho rozloha je asi 10 km2 a rozdeľuje sa na dve časti – Capri a Anacapri. V Annacapri stojí za povšimnutie Villa San Michelle s nádherným priľahlým parkom, v Capri zasa Augustove záhrady. Známe je námestie Piazetta a skalní obrovia – Faraglioni. Ostrov je považovaný aj za cestovateľské afrodiziakum a jedným z najkrajších ostrovov sveta. Možnosť kúpania v prípade priaznivého počasia. Individuálne voľno. V podvečerných hodinách presun Trajektom do Sorrenta. Navštívime najkrajšie pobrežie Talianska – perlu Amalfského pobrežia – Positano. Presun na ubytovanie.

 

3. deň 
Raňajky, po raňajkách presun do mestečka Pompeje, ktoré boli zničené a kompletne pochované počas erupcie sopky Vezuv, ktorá trvala dva dni. Mesto Pompeje boli pod štyrmi až šiestimi metrami popola. Následne sa na mesto úplne zabudlo a bolo znovu objavené až v roku 1599. V súčasnosti mesto Pompeje navštívi približne 2,5 milióna turistov. Prehliadka so sprievodcom návšteva archeologických vykopávok mesta. Návšteva sopky Vezuv, ktorá sa nachádza v národnom parku. Sopka Vezuv je jediná aktívna sopka v Európe. Individuálne voľno.

 

4. deň 
Raňajky, po raňajkách presun do Neapolu - hlavného talianskeho mestečka Kampánie. Vedi Napoli e poi muori - Vidieť Neapol a zomrieť, vetu ktorý napísal Johann Wolfgang Goethe. Historici sa nevedia rozhodnúť, či cestoviny do Talianska priniesol z Číny Marco Polo alebo to boli Etruskovia ešte dávno pred ním. Je však všeobecne známe, že niekedy v 18. storočí vznikla prvá továreň na cestoviny v Neapole, preto by ste mali ochutnať cestoviny práve v Neoapole. Spoločná prehliadka so sprievodcom Nový hrad (Castel Nuovo), Starý hrad, Kráľovský zámok, Plebistické námestie, Radnica a Radničné námestie, galéria Umberto I, budova opery. Za pozornosť stojí španielska štvrť, kde uvidíte pravú „ taliansku „ atmosféru – ruch, krik, šnúri na ktorých sa suší prádlo, ale budete mať možnosť ochutnať aj pravú taliansku pizzu. Individuálne voľno.  Vo večerných hodinách presun na Slovensko.

 

5. deň 
Príchod na Slovensko v doobedňajších hodinách.

Cena zahŕňa:

 - dopravu luxusným kliamtizovaným autobusom s WC, s nástupom v Bratislave
- 2 x hotelové ubytovanie v hoteli  v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením
- 2 x  raňajky
- služby sprievodcu počas celého zájazdu
- povinné zákonné poistenie zájazdu proti insolventnosti

Možné príplatky:
- komplexné cestovné poistenie 1,40 € / osoba / deň
- príplatok za jednolôžkovú izbu 25 € / osoba / noc.

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)

 

Orientačné ceny vstupného, lístok za trajekt, možné vstupy (v prípade záujmu)
- obojsmerný trajekt na ostrov Capri cca 30 €
- Augustove záhrady na cca Capri 1 €
- možnosť využiť lanovku na Capri 2 € / jeden smer
- lanovka na Monte Solaro v Anacapri 10 €
- Pompeje cca 12 €
- Vezuv cca 10 €
- lokálne transfery mikrobusmi počas celého pobytu cca 30 €

Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov, nakoľko sa ceny počas roka menia.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?