STARTRIP


Tajomný zájazd do Transylvánie

Typ zájazdu: 
Poznávací
Krajina: 
Rumunsko
Lokalita: 
Cluj Napoca, Turda, Sighisoara, Brasov, Bran, Sibiu
Súhrn zájazdu: 

Pozývame Vás objaviť s nami tajomnú Transylvániu v Rumunku, kde si spoločne ukážeme rodný dom Grófa Draculu, Hrad Bran označovaný ako Draculov Hrad, či rodný dom Matiáša Korvína. Presvedčíme Vás, že Rumunsko je krajina, ktorú sa naozaj oplatí navštíviť a že už dávno nie je pre turistov nebezpečnou či zaostalou krajinou. Spoznajte s nami Rumunsko úplne inak!

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich vám ponúkame 1 miesto zdarma


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
403-196 - 159,00 € Objednať

Program zájazdu:

1 deň
Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Nočný prejazd smerom do Rumunska.

2.deň
V ranných hodinách príchod do mesta Cluj Napoca - prehliadka centra mesta so sprievodcom. Hlavné mesto historickej oblasti Transylvánie je jedným z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Mesto je veľmi príjemné, a to je určite veľkým zážitkom pre tých, ktorí chcú vidieť  mestá so sedmohradským životom v celej svojej kráse. Dobré jedlo, vynikajúce kultúrne aktivity, nádherné historické dedičstvo a skvelá atmosféra vás určite nesklame. Názov mesta Cluj pochádza z latinského názvu Clus a znamená názov pevnosti, ktorá obklopovala mesto. Po prehliadke presun do mesta Turda, kde nás čaká návšteva soľnej bane. Salina Turda alebo soľná baňa sa nachádza v meste Turda, v oblasti Transylvánia v Rumunsku. Od roku 1992 je Salina Turda populárnou turistickou atrakciou. Môžete v nich tiež pozorovať vynikajúci stav banských priestorov a zariadenia používané na prepravu soli. V popoludňajších hodinách sa presunieme na ubytovanie.

3.deň
Raňajky, po raňajkách návšteva mesta Sighisoara. Návšteva rodného domu Vlada Tepeša - uprostred starobylej Sighishoary sa nachádza rodný dom Vlada Tepeša, v ktorom je dnes zriadená reštaurácia. Presun na ubytovanie, krátka prestávka  na ubytovanie a pokračovanie v programe. Presun do centra mesta Brašov. Brašov je jedným z najnavštevovanejších miest v Rumunsku. Založil ho Rád nemeckých rytierov v roku 1211. Brašov vyžaruje odlišnú stredovekú atmosféru, o Brašove sa hovorí, že je tam najužšia ulica v Európe.  Strada Sforii je približne jeden meter široká a spája Cerbului ulicu s Poarta Scheme ulicou. Ulica bola pôvodne používaná len ako príjazdová trasa hasičov. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4.deň
Raňajky, po raňajkách návšteva mesta Draculovho hradu - hrad zo 14. storočia bol sídlom krvilačného Draculu. Podľa povesti bol jedným z majiteľov hradu aj krvilačný Vlad Tepeš, ktorého život sa stal inšpiráciou pre svetoznámy román Brama Stokera. Prehliadka hradu zaručuje rozprávkový zážitok, pozriete si aj nádvorie s historickou studňou, ktoré je  obklopené vežami a pavlačami. Celý hrad je obkolesený veľkou krásnou záhradou. Po prehliadke presun do Sibiu, kde nás čaká prehliadka mesta - oplatí sa tu vidieť Veľké a Malé (Piata Mare) námestie s Rímsko - katolíckym kostolom, Vežou a Palác Brukenthal, Bridge of lies, aj pasáž schodov. Vo večerných hodinách presun na Slovensko.

Veľké námestie – nachádza sa v samom srdci starého opevneného mesta, s množstvom pamiatok  UNESCO . Prvá zmienka o námestí je z roku 1411, kedy tam bol trh s obilím.
Malé námestie –cez jeden z dvoch tunelov popod oblúky Rady veže sa dostanete na Malé námestie, ktoré bolo sídlom remeselníkov. V súčasnosti sa tu nachádza množstvo obchodov  a kaviarní. 
Bridge of lies– most, ktorý je pýchou Sibiu bol postavený v roku 1859 staviteľom - Fredericus Hütte. Bol to prvý kovaný železný most, ktorý nepotreboval piliere.

5.deň
V  skorých ranných hodinách príchod na Slovensko.

Cena zahŕňa:
- 2 x hotelové ubytovanie

- 2 x raňajky

-dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, s nástupom v Bratislave

-prehliadky podľa programu bez vstupov

-povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.Možné príplatky:

-komplexné cestovné poistenie na Slovensku aj v zahraničí 1,40 €/osoba /deň

 


Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa menia
- Bran Zámok 25 Lei

- Turda - Soľná jaskyňa 20 Lei

- Čierny kostol 8 Lei

-Sighisoara – Radničná Veža  - 12 Lei

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?