STARTRIP


Potulky pobaltskými krajinami

Typ zájazdu: 
Poznávací
Krajina: 
Pobaltské republiky
Lokalita: 
Litva, Lotišsko, Estónsko a Fínko
Súhrn zájazdu: 

Krajiný, ktorých hlavné mestá sa všetkým pletú -  Lotyšsko, Litva a Estónsko.  Litva je najväčšia pobaltská republika, ale má najužší prístup k moru. Lotyšsko má najlepší prístup k moru a  Estónsko je najmenší pobaltský štát.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
410-203 - 259,00 € Objednať

1.deň
Odchod zo Slovenska v obedňajších a poobedňajších hodinách ( záleží od nástupného miesta). Presun do Litvy.

2.deň
V ranných hodinách príchod Litvy - Šiauliai kde navštívime Horu Krížov. Krátka prestávka, presun do hlavného mesta Lotyšska - Rigy, ktorá architektúrou pripomína Viedeň či Petrohrad. Prehliadka centra, ktoré je zapísané v Unesco pamiatkach a pýši sa námestíčkami a predstavuje bludisko vydláždených uličiek, gotický Rigský dóm, ktorý je najväčším chrámom v Pobaltí, chrám sv. Petra, historické domy Troch bratov, Mačací dom, Švédska brána, pamätník Slobody. Individuálne voľno. Presun na ubytovanie.

3.deň.
Raňajky, presun do Tallinu. Poznávacím znakom Tallinu je figúrka známa pod názvom Starý Tomas. Prehliadka historického centra mesta zapísaného medzi UNESCO pamiatkami, mestské opevnenia, Stará tržnica, Latinská štvrť, Dominikánsky kláštor, Pasáž sv. Kataríny, Radničné námestie s radnicou, ktorú navštívil aj Dalajláma, najstaršia lekáreň otvorená už v roku 142,  hradné návršie Toompe kde sídli estónsky parlament a pravoslávnu katedrálu Alexandra Nevského, Palácový komplex Kadriorg, bývalý palác ruského cára Petra Veľkého. Nájdete tu aj múzeu marcipánu, ktorý tu namiešal miestny lekárnik.  Individuálne voľno. Presun na ubytovanie

4.deň
Raňajky, po raňajkách presun trajektom ( cca 2 hod ) cez fínsky záliv do mesta Helsinky. Spoločne si pozrieme okolie prístavu s budovami parlamentu, pravoslávnu Uspenskú kratedrálu,, Prezidetský palác, radnicu, operu a tiež navštívime tržnicu. Individuálne voľno. Môžete si prezrieť Olympijský štadion, halu Finlandia, moderný skalný chrám, Sibeliov monument – pomník najslávnejšieho fínskeho hudobného skladateľa.  Presun trajektom do Tallinu, ubytovanie.

5.deň
Raňajky, v skorých ranných hodinách presun do mesta Trakai. V poobedňajších hodinách návšteva ostrovného vodného hradu. Tento jediný vodný hrad východnej Európy bol vystavaný z červených pálených tehál v 1. polovici 14. storočia na obranu proti Rádu nemeckých rytierov. V roku 1655 ho však zničili Rusi, ale Litovci ho nanovo vybudovali. Po prehliadke presun do mesta kostolov Vilnius, ktorý je označovaný aj ako geografický stred Európy – prehliadka so sprievodcom barokové staré mesto, ktoré je v zozname UNESCO s pôvabnými uličkami lemovanými barokovými domčekmi a kostolmi,  mestské opevnenia, Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, Židovská časť a množstvo kostolov. Presun na ubytovanie

6.deň.
Raňajky, presun do bývalého hlavného mesta Litvy Kaunasu, ktorý sa nachádza na sútoku dvoch najväčších litovských riek Neris a Nemen. Spoločná prehliadka so sprievodcom Hrad, gotická katedrála sv. Petra a Pavla, radnica, múzeum čertov, bývalé prezidentské sídlo, Maironisova veža. Individuálny program. Vo večerných hodinách presun smerom na Slovensko.

7.deň.
Pokračovanie v ceste na Slovensko. Príchod v poobedňajších až večerných hodinách ( záleží od nástupného miesta)

Cena zahŕňa:
-    autobusovú dopravu s WC, teplý a studený bufet, malé občerstvenie

-    služby sprievodcu počas celého zájazdu

-    4x hotelové ubytovanie v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením

-    4 x raňajky

-    Poistenie insolventnosti CK

 

Cena nezahŕňa:

- Cestovné poistenie 1,40 €/osoba/deň,

- Trajekt Tallin – Helsinky - Tallin cca 45,00 €

- príplatok za 1/1 izbu - 30,00 €/noc - 120,00 €/zájazd

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?