STARTRIP


Krakow, Oswienčim a Wieliczka

Typ zájazdu: 
Poznávací
Krajina: 
Poľsko
Lokalita: 
Krakow, Oswienčim, Wieliczka
Súhrn zájazdu: 

Wieliczka - Baňa patrí medzi najstaršiu na svete, ťažba prebiehala od 13. storočia až do roku 2007. Dnes sú bane turistickou atrakciou, ktorá ponúka viaceré sochy, galérie a kaplnku, ktorú vysekali baníci. Baňa je hlboká 327 m, dlhá približne 300 km a má deväť podlaží.

Oswiencin - UNESCO oficiálne premenovalo koncentračný tábor Osvienčim-Birkenau. Nemecký nacistický koncentračný a vyhladzovací tábor (1940-1945). Osvienčim, kde nacisti zabili viac ako milión ľudí, sa stal symbolom holokaustu. Birkenau bol susediaci tábor, kde sa nachádzali hlavné plynové komory a krematóriá. Väčšinu obetí tvorili európski židia, hoci smrť v Osvienčime našli aj Poliaci, Rómovia a ďalší nepohodlní občania.

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
392-185 - 99,00 € Objednať

1.deň.
Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do WIELICZKY, prehliadka soľných baní so špeciálnym sprievodcom - 700 - ročné soľné bane  zapísané v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO,  patria medzi najväčšie na svete. V soli sú vytesané nádherné kaplnky, sochy, sály, fresky, nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá. Podvečer ubytovanie v Krakowe.

2. deň.
Raňajky.  Prehliadka Krakowa so sprievodcom -návšteva Starého mesta so zámockým komplexom WAWEL v renesančnej podobe zo 16. st. Môžete si pozrieť Kráľovské štátne apartmány s talianskym renesančným nábytkom, unikátnou zbierkou 142 obrovských tapisérií – tzv. arrasov s biblickými scénami - najväčšia svetová kolekcia, kráľovskými portrétmi a inými umeleckými pamiatkami. Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsv. Panny Márie - najcennejší gotický oltár v Európe, Radničná veža, námestie. Individálne voľno. Ubytovanie.

3.  deň.
Raňajky. Presun do Oswienčimu – prehliadka  jedného z najväčších nacistických koncentračných táborov.  Následne presun do Birkenau (Brezinka), približne 3 km od Oswienčimu. Po prehliadke odchod z Krakowa. Návrat na Slovensko vo večerných  hodinách.

Cena zahŕňa:
- 2 x hotelové ubytovanie v  Krakowe v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením
- 2 x  raňajky
- dopravu klimatizovaným autobusom s WC, s nástupom v Bratislave
- služby sprievodcu počas celého zájazdu
- poistenie proti insolventnosti CK
- prehliadky podľa programu bez vstupov


Možné príplatky: ceny vstupov sú orientačné a počas  sezóny sa môžu meniť
- Komplexné cestovné poistenie  1,40 EUR/osoba/deň,
- 1/1 izba 25,00 EUR/noc
- večera /menu/ cca 15 EUR
- KATEDRÁLA - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN
- Wieliczka  cca 68 PLN (vstupné + miestny sprievodca)
- Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol)
- Oswiecim cca 25 PLN (miestny sprievodca + slúchadlá)

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?