STARTRIP


Oswienčim a Krakow - 1 dňový zájazd

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Poľsko
Súhrn zájazdu: 

Krovky, zloté, blšie trhy  - skutočne len toto patrí k Poľsku? Urobte si vlastnú predstavu, a začnite tým najzaujímavejším z najzaujímavejšieho! Vydajte sa na jeden deň po stopách histórie Osvienčimu a Krakova, spoznajte zaujímavé miesta a urobte si svoju vlastnú zbierku fotografií a spomienok! Spoznajte históriu, ktorá sa týka nielen Poliakov, ale aj nás!

Zoznámite sa s krutými tajomstvami najznámejšieho poľského koncentračného tábora Osvienčim a Brezinka. Na vlastné oči si prezriete to, čo ste sa kedysi učili na hodinách dejepisu. Koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau bol najväčší nemecký vyhladzovací tábor v dobe nacizmu. Bol zriadený v roku 1941 asi 3 km od zajateckého tábora Auschwitz I, v dedine Brezinka neďaleko poľského mestečka Osvienčim. Do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau bolo deportovaných približne 1,3 milióna ľudí, z čoho asi 1,1 milióna bolo zavraždených. Asi 900 000 deportovaných ihneď po príjazde skončilo v plynových komorách alebo bolo zastrelených, ostatní zomreli na následky chorôb, podvýživy, týrania alebo lekárskych pokusov. Auschwitz sa stal symbolom holokaustu a genocídy asi 6 miliónov európskych Židov, Rómov, ruských a poľských väzňov, homosexuálov a ďalších nepriateľov národného socializmu. Navštívite historické centrum Krakowa s nádhernými pamiatkami a architektúrou, a nevynechajte ani  prekrásny zámok Wawel.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
393-186 - 49,00 € Objednať

PROGRAM ZÁJAZDU:

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách.

V ranných hodinách príchod do nemeckého tábora - Osvienčimu. Nasleduje Cca 3-hodinová prehliadka koncentračného tábora s miestnym slovensky resp. česky hovoriacim sprievodcom.

V obedňajších hodinách presun do Krakowa. Prehliadneme si kráľovský zámok Wavel, prejdeme sa „Kráľovskou cestou“ na hlavné námestie - Rynek Glovny - najväčšie námestie v strednej Európe. Uprostred námestia navštívime známu  renesančnú budovu Sukienice, a mariánsky kostol Nanebovzatia Najsv. Panny Márie s najcennejším gotickým oltárom v Európe, Radničnú vežu. Individálne voľno. Odchod z Krakova vo večerných hodinách. Príchod na Slovensko v nočných hodinách.

Cena zahŕňa:
- doprava klimatizovaným autobusom s WC, s nástupom v Bratislave

- služby sprievodcu

- poistenie proti insolventnosti CK

- prehliadky podľa programu bez vstupov

 

Možné príplatky ( ceny vstupov sú orientačné a môžu sa počas sezóny meniť )

- komplexné cestovné poistenie 1,40 €/osoba /deň,

- KATEDRÁLA - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN

- Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol)

- Oswiencim 25 PLN (slúchadlá, odborný sprievodca)

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?