STARTRIP


2 nezabudnuteľné dni v Poľsku

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Poľsko
Lokalita: 
Krakow, Wieliczka
Súhrn zájazdu: 

 Wieliczka - Baňa patrí medzi najstaršie na svete, ťažba v nej prebiehala od 13. storočia až do roku 2007. Dnes sú bane turistickou atrakciou, ktorá ponúka viaceré sochy, galérie a kaplnku, ktorú vysekali baníci. Baňa je hlboká 327 m, dlhá približne 300 km a má deväť podlaží.

Na druhý deň nás bude čakať prehliadka mesta Krakow - návšteva Starého mesta so zámockým komplexom WAWEL v renesančnej podobe zo 16. storočia. Môžete si prezrieť aj Kráľovské štátne apartmány s talianskym renesančným nábytkom, unikátnou zbierkou 142 obrovských tapisérií – tzv. arrasov s biblickými scénami - je to najväčšia svetová kolekcia, kráľovskými portrétmi a inými umeleckými pamiatkami. Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsvätejšej Panny Márie, spoznáme aj  najcennejší gotický oltár v Európe, Radničnú vežu a Krakovské námestie.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
406-199 - 79,00 € Objednať

1. deň. Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Príchod do Wieliczky - prehliadka soľných baní so špeciálnym sprievodcom - 700 - ročné soľné bane  sú zapísané v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO a patria medzi najväčšie na svete. Priamo v  soli sú vytesané nádherné kaplnky, sochy, sály, fresky a nachádzajú sa tu podzemné soľné jazerá. Po prehliadke soľných baní sa presunieme na ubytovanie, kde budete mať  možnosť využiť  wellnes služby– vstup do bazéna, sauny, fitnes centra. Možnosť doobjednania masáží a ďalších wellnes procedúr.

2. deň. Raňajky,  po raňajkách presun do centra mesta Krakow. Prehliadka mesta – Hrad Wawel, Rynek Glówny - jedno z najväčších námestí v Európe so známou tržnicou Sukiennica a mariánskym kostolom Nanebovzatia Najsvätejšej Panny Márie, v ktorom sa nachádza najcennejší gotický oltár v Európe, následne prehliadka Radničnej veže a námestia.  V poobedňajších hodinách sa plní zážitkov vrátime na Slovensko. Príchod domov vo večerných  hodinách.

Cena zahŕňa:
- 1 x hotelové ubytovanie 3* v Krakowe v dvojlôžkovej izbe

- 1 x raňajky

- dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, s nástupom v Bratislave

- poistenie proti insolventnosti CK

- prehliadky podľa programu bez vstupov

 

Možné príplatky: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť
- komplexné cestovné poistenie na Slovensku aj v zahraničí 1,40 €/osoba /deň

- KATEDRÁLA - hrobky a zvon Zygmund 11 PLN

- Wieliczka  cca 68 PLN (vstupné + miestny sprievodca)

- Krakow 17 PLN (katedrála, mariánsky kostol)

- večera cca 8,00 €/osoba

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?