STARTRIP


Romantika Bavorských zámkov

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Nemecko
Súhrn zájazdu: 

Bavorský kráľ Ľudovít II. (Ludwig Friedrich Wilhelm) vstúpil do dejín predovšetkým ako veľký mecenáš umenia. Vo svojej dobe bol považovaný za duševne chorého. Dokonca aj jeho smrť je dodnes opradená legendami. Vraj spáchal samovraždu... No nech to bolo tak alebo tak, postaral sa o výstavbu najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Nemecku, pričom ich výstavbou takmer podarilo „zruinovať“ štátny rozpočet. S jeho menom sa spája i zámok Hohenschwangau, na ktorom strávil detstvo. Pod vplyvom hudby Richarda Wagnera sa začal zaujímať o mýty a rozprávky. Možno aj preto je jeden z týchto zámkov - Neuschwanstein akoby „vystrihnutý“ z jednej z nich.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!

 


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
416-210 - 119,00 € Objednať

1.deň. Odchod v ranných hodinách zo Slovenska. Presun k jazeru Chiemsee, ktoré sa nazýva vďaka rozlohe Bavorské more. Zaujímavosťou je, že tu môžete sledovať príliv a odliv ako pri mori. Presun loďkou na ostrov Herreninsel, kde sa nachádza zámok  Herrenchiemsee, ktorý dal postaviť Ľudovít II. Zámok je postavený podľa francúzskeho Versailles.  Ľudovít jeho výstavbu však nikdy nedokončil, údajne na to nemal dosť peňazí... bodaj by aj, keď celý zámok je  postavený neuveriteľne honosne. Individuálne voľno.  Presun na ubytovanie.

 

2.deň. Raňajky, po raňajkách návšteva dvoch zámkov pri nádherných jazerách Alpsee a Schwansee. Zámok Hohenschwangau bol pôvodne rytierska pevnosť postavená na prelome 11. a 12. storočia. Hrad bol sídlom schwangauských rytierov, ktorí v 16. storočí úplne vymreli. Na pozostatkoch pevnosti sa rozhodol kráľ Maximilián II. Bavorský v 19 storočí vybudovať  pre svoju rodinu letné sídlo.  Následne  nástupca kráľ Ľudovít II. tu strávil väčšiu časť svojho detstva a mladosti. Práve toto obdobie ho inšpirovalo postaviť zámok Neuschwanstein, ktorý je v súčasnosti jeden z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Európe. Rozprávkový hrad sa stal predlohou aj pre Walta Disneyho v rozprávkach Popoluška,  Kráska a zviera.  Neuschwanstein  je postavený na skalnom útese, z ktorého je úchvatný výhľad na Alpské jazero a tiež do rokliny Pöllatschlucht.  Most Marienbrücke sa využíva ako najvhodnejšie miesto na fotenie (44 m dlhý a 90 m vysoký), ktorý vedie cez roklinu. Po záhadnej smrti Ľudovíta II  sa stal  Neuschwanstein otvorený pre verejnosť. Ľudovít postavil hrad, aby sa stiahol z verejného života nakoľko bol veľmi plachý. V dnešnej dobe navštívi  jeho útočisko viac ako 1 milión turistov, aby si prezreli krásu, ktorá mala byť určená len pre kráľa Ľudovíta. V skorých večerných hodinách presun na Slovensko. Príchod v neskorých večerných hodinách (záleží od nástupného miesta)

Cena zahŕňa:

- dopravu klimatizovaným autobusom s WC, s nástupom v Bratislave

- 1 x ubytovanie s raňajkami v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením

- prehliadky podľa programu bez vstupov,

- služby sprievodcu počas celého zájazdu,

- poistenie proti úpadku CK. 

 

Možné príplatky: 

 - komplexné  cestovné  poistenie v cene 1,40€/osoba/deň,

- príplatok za 1/1 izbu 30,00 €/noc

 

Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa menia

- Neuschwanstein 12 € / dospelá osoba

- Hohenschwangau 12 € / dospelá osoba

- plavba loďou po jazere Chiemsee  7 € / dosplá osoba

- vstup do zámku Herrenchiemsee  6 € / dosplá osoba

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?