STARTRIP


Nádherné barokové zámky Ľudovíta II

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Bavorsko, Nemecko
Súhrn zájazdu: 

Bavorský kráľ Ľudovít II. (Ludwig Friedrich Wilhelm) vstúpil do dejín predovšetkým ako veľký mecenáš umenia. Vo svojej dobe bol považovaný za duševne chorého. Dokonca aj jeho smrť je dodnes opradená legendami. Vraj spáchal samovraždu... No nech to bolo tak alebo tak, postaral sa o výstavbu najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Nemecku, pričom ich výstavbou takmer podarilo „zruinovať“ štátny rozpočet. S jeho menom sa spája i zámok Hohenschwangau, na ktorom strávil detstvo. Pod vplyvom hudby Richarda Wagnera sa začal zaujímať o mýty a rozprávky. Možno aj preto je jeden z týchto zámkov - Neuschwanstein akoby „vystrihnutý“ z jednej z nich.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!

 


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
417-211 - 119,00 € Objednať

Program zájazdu:

1.deň: Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách. Presun do Nemecka - Bavorska. V ranných hodinách príchod do Nemecka. Návšteva dvoch zámkov pri nádherných jazerách Alpsee a Schwansee. Zámok Hohenschwangau bola pôvodne rytierska pevnosť postavená na prelome 11. a 12. storočia. Na hrade sa zdržiavali schwangauskí rytieri, ktorí však v 16. storočí vymreli. Na schátraných pozostatkoch pevnosti sa neskôr rozhodol kráľ Maximilián II. Bavorský v roku 1829 pre svoju rodinu postaviť letné sídlo v novogotickom architektonickom štýle. Na tomto mieste tak jeho nástupca kráľ Ľudovít II. strávil väčšiu časť svojho detstva a mladosti. Práve to ho inšpirovalo neskôr v roku 1868 postaviť Neuschwanstein.

 

Neuschwanstein je jeden z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Európe. Tento rozprávkový hrad sa stal predlohou aj pre Walta Disneyho v rozprávkach Popoluška či Kráska a zviera. Romantický zámok je postavený na skalnom útese z ktorého je nádherný výhľad na Alpské jazero a do rokliny „Pöllatschlucht“ s vodopádom. Na fotenie najvhodnejšia perspektíva sa ponúka z mostu „Marienbrücke“ (44 m dlhý a 90 m vysoký), ktorý vedie cez spomínanú roklinu. Po záhadnej smrti Ľudovíta II v roku 1886 bol Neuschwanstein otvorený pre verejnosť. Plachý kráľ postavil hrad, aby sa stiahol z verejného života. Dnes jeho súkromné útočisko navštívi 1,3 milióna ľudí ročne, aby si prezreli krásu, ktorá mala byť určená len pre jedného človeka. Presun na ubytovanie.

 

2.deň: Raňajky, návšteva ďalšieho očarujúceho zámku Linderhof. Bol postavený v r. 1869 – 1886 ako „kráľovská vila“ . Zo zámkov, ktoré dal Ľudovít II. postaviť, je síce najmenší, no v kráse nezaostáva. Zrkadlová sála, jedáleň, kráľovské spálne s bohatou výzdobou a zariadením – na všetkom sa odzrkadlila skutočnosť, že Ľudovít II. Bavorský bol veľkým obdivovateľom francúzskeho kráľa „Slnko“ – Ľudovíta XIV. Okolie zámku krášlia prekrásne 3-stupňové terasovité záhrady s vodotryskami , sochami a umelým vodopádom, vybudované v „duchu“ talianskej renesancie Po prehliadke krátka zastávka v Ettale, slávnom objekte benediktínskeho kláštora, kde sa dodnes vyrába známy likér Ettaler Klosterlikör. V popoludnajších hodinách odchod na Slovensko. Príchod do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:

- autobusová doprava s WC, s nástupom v Bratislave

- 1 x hotelové ubytovanie v jedno -, dvoj-, troj - lôžkových izbách s vlastným soc. zariadením

- 1 x raňajky,

- prehliadky miest podľa programu bez vstupov,

- služby sprievodcu počas celého zájazdu,

- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

 

Cena nezahŕňa:

- Cestovné poistenie 1,40 € / osoba/ deň,

- príplatok za 1/1 izbu 25,00 EUR

 

Orientačné ceny vstupeniek do zámkov: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa môžu meniť

• vstupné do zámku Linderhof cca 8,50 €/ osoba

• vstupné do zámku Hohenschwangau + Neuschwanstein – Kombinovaná vstupenkacca 23 €/osoba

• spiatočný lístok na lokálny autobus k zámku Neuschwansteina cca 2,60 €/ osoba , deti od 6-12 rokov cca 1,50 €

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?