STARTRIP


Bavorské zámky - Nemecko

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Nemecko
Súhrn zájazdu: 

Kto by nepoznal bavorského kráľa Ľudovíta II. (Ludwig Friedrich Wilhelm), ktorý vstúpil do dejín predovšetkým ako veľký mecenáš umenia? Vo svojej dobe bol považovaný za duševne chorého. Dokonca aj jeho smrť je dodnes opradená mýtmi a legendami. Vraj spáchal samovraždu... No nech to bolo tak alebo onak, postaral sa o výstavbu najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Nemecku, pričom ich výstavbou sa mu takmer podarilo „zruinovať“ štátny rozpočet. S jeho menom sa spája i zámok Hohenschwangau, na ktorom strávil svoje detstvo. Pod vplyvom hudby Richarda Wagnera sa začal zaujímať o mýty a rozprávky. Možno aj preto je jeden z týchto zámkov - Neuschwanstein - akoby „vystrihnutý“ z jednej z nich. Spoznajte s nami nielen ľudovíta II. a históriu jeho zámkov, ale získajte prehľad i z umenia a zámockej architektúry týchto čias.

 SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich študentov vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
423-216 - 149,00 € Objednať

Program zájazdu:

1.deň.

Odchod v ranných hodinách zo Slovenska. Presun k jazeru Chiemsee, ktoré sa nazýva vďaka svojej rozlohe Bavorské more. Zaujímavosťou tohto jazera je, že tu môžete sledovať príliv a odliv ako pri mori. Presun loďkou na ostrov Herreninsel, kde sa nachádza zámok  Herrenchiemsee, ktorý dal postaviť Ľudovít II. Zámok je postavený podľa vzoru francúzskeho zámku Versailles.  Ľudovít jeho výstavbu však nikdy nedokončil, údajne na to nemal dosť peňazí... bodaj by aj, keď celý zámok je  postavený neuveriteľne honosne. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

 

2.deň.

Raňajky, po raňajkách návšteva dvoch zámkov pri nádherných jazerách Alpsee a Schwansee. Zámok Hohenschwangau bol pôvodne rytierska pevnosť postavená na prelome 11. a 12. storočia. Hrad bol sídlom schwangauských rytierov, ktorí však v 16. storočí úplne vymreli. Na pozostatkoch pevnosti sa rozhodol kráľ Maximilián II. Bavorský v 19. storočí vybudovať  pre svoju rodinu letné sídlo.  Následne jeho nástupca, kráľ Ľudovít II., tu strávil väčšiu časť svojho detstva a mladosti. Práve toto obdobie ho inšpirovalo postaviť zámok Neuschwanstein, ktorý je v súčasnosti jeden z najkrajších a najnavštevovanejších zámkov v Európe. Rozprávkový hrad sa stal predlohou aj pre Walta Disneyho v rozprávkach Popoluška, ale aj Kráska a zviera.  Neuschwanstein  je postavený na skalnom útese, z ktorého je úchvatný výhľad na Alpské jazero a tiež do rokliny Pöllatschlucht.  Most Marienbrücke, ktorý vedie cez roklinu sa využíva ako najvhodnejšie miesto na fotenie (je 44 m dlhý a 90 m vysoký). Po záhadnej smrti Ľudovíta II  sa stal  Neuschwanstein sprístupneným  pre verejnosť. Ľudovít postavil hrad, aby sa stiahol z verejného života, nakoľko bol veľmi plachý. V dnešnej dobe navštívi  jeho útočisko viac ako 1 milión turistov, aby si prezreli krásu, ktorá mala byť určená len pre kráľa Ľudovíta. Dnes si ju môžete pozrieť a spoznať aj vy. V skorých večerných hodinách presun na Slovensko. Príchod na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

Cena zahŕňa:

- 1 x ubytovanie s raňajkami,

- dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, ktorý vám pristavíme na miesto určenia podľa vašich požiadaviek

- prehliadky podľa programu bez vstupov

- povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

 

Možné príplatky: 

- komplexné cestovné poistenie na Slovensku aj v zahraničí 1,40 €/osoba /deň

 

Možné vstupy: ceny vstupov sú orientačné a počas sezóny sa menia

- Neuschwanstein 12 € / dospelá osoba

- Hohenschwangau 12 € / dospelá osoba

- plavba loďou po jazere Chiemsee  7 € / dosplá osoba

- vstup do zámku Herrenchiemsee  6 € / dosplá osoba

 

Termín: ľubovoľný


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?