STARTRIP


Najkrajšie zámky Južných Čiech

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Česká republika
Súhrn zájazdu: 

Vydajte sa s nami  na dobrodružnú a rozprávkovú cestu za poznaním najkrajších miest a zámkov v Južných Čechách. Z historického mestečka Telč s jeho renesančným zámkom sa prenesieme v čase za ďalšími klenotmi a pokladmi moravskej a českej architektúry, medzi ktoré určite patrí  Samsonova fontána a Bludný kameň v Českých Budejoviciach, storočné uličky a domčeky Českého Krumlova, ale aj rozprávkový zámok Hluboká. Ako mávnutím čarovného prútika sa stanete očitými svedkami príbehov, ktoré nám minulosť uchovala v miestnych legendách. Pavučinu dobových príbehov tkala poverčivá ľudská myseľ stredovekého človeka, a tak okrem skutočných udalostí uvidíte i zhmotnenie prízrakov a ďalších bytostí z ríše legiend, mýtov a rozprávok.

 

SKUPINOVÝ BONUS: Za každých 15 platiacich  vám ponúkame 1 miesto zdarma!


  

KódTermín zájazduCena zájazdu
412-206 - 99,00 € Objednať

Program:

1.deň Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (záleží od nástupného miesta).  Presun do mestečka Telč – prehliadka mesta. Individuálne voľno. Presun do Českých Budejovíc – prehliadka mesta, individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

 

2.deň Raňajky, po raňajkách presun do zámku Hluboká. Po prehliadke presun do mesta Český Krumlov – prehliadka mesta. Individuálne voľno.  Vo večerných hodinách presun na Slovensko.

 

Telč:

Prvá písomná zmienka pochádza z roku 1315. Významný dátumom je rok 1339, keď Telč dostal do vlastníctva Oldřich z Hradce z rodu Vítkovcov. Pôvodné historické centrum tvorili drevené budovy. V 14. storočí ich zničil veľký požiar a budovy boli postavené z kameňa. Historické centrum mesta patrí k cenným mestským pamiatkovým rezerváciám na Morave a v roku 1992 bolo zapísané na Zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

 

Zámok v Telči je označovaný za klenot moravskej renesančnej architektúry. Vďaka majiteľom sa na tomto vysočinskom zámku veľmi dobre zachovali pôvodné interiéry. Mnohé z nich sú reprezentatívnym príkladom zásahu talianskeho umenia na územie Českej republiky. Najmajestátnejším interiérom celého zámku je Zlatá sála, ktorá prestupuje celý trakt novo vystavaného severného paláca

 

České Budejovice:

Mestu vládne doba gotiky a renesancie prostredníctvom mnohých domov sakrálnej i mestskej architektúry. Zosobnenú krásu nájdete na námestí s úctyhodnými rozmermi 133 x 133 metrov a v jeho okolí. Na uliciach České, Krajinské, Plachého, Kněžské, Dr. Stejskala stoja domy kedysi patriace tým najbohatším z miestnej šľachy, čo výrazne zvyšuje imidž mesta. Navyše kedysi bolo námestie pokryté dlažbou s motívom mačacích hláv. Dnes už je minulosťou, celý povrch je vystlaný keramickou dlažbou. Jediný pozostatok histórie zostal v podobe takzvaného Bludného kameňa, nachádzajúceho sa len pár metrov od Samsonove fontány. Pokojne sa k nej posaďte a doprajte si fotku s pocitom, že stojíte pri najväčšej fontáne v Českej republike, ktorá už síce dnes pôsobí ako okrasa, ale kedysi zásobovala mesto životodarnou vodou.

 

Zámok Hluboká

Kúsok windsorského Anglicka uprostred južných Čiech. Tak by sa dal stručne popísať rozprávkový zámok Hluboká, ktorý svoju dnešnú podobu získal v 19. storočí po neogotickej prestavbe. V rámci romantických úprav šľachtického sídla založili Schwarzenbergovci v polovici 19. storočia tiež rozsiahly krajinársky park. Nahliadnete do súkromných izieb i do prepychových reprezentačných sál s vyrezávaným obložením stien, kazetovými stropmi, elegantným nábytkom, krištáľovými lustrami a bohatými zbierkami obrazov, striebra, porcelánu a gobelínov. Môžete si pozrieť aj vyhliadkovú vežu, zámockú jazdiareň, kde si môžete prezrieť expozíciu juhočeskej gotiky a holandských majstrov zo zbierok Alšovej juhočeskej galérie.

 

Český Krumlov:

Jeho storočné domy a ulice v sebe dodnes skrývajú svoje početné tajomné príbehy a tajuplné posolstvo. Ako mávnutím čarovného prútika sa ocitnete v temnom stredoveku, budete kráčať krivoľakými uličkami a stanete sa očitými svedkami príbehov, ktoré nám minulosť uchovala v miestnych legendách.

Cena zahŕňa:

- 1 x hotelové ubytovanie s raňajkami

- autobusovú dopravu s nástupom v Bratislave

- služby sprievodcu

- prehliadka so sprievodcom bez vstupov

- poistenie insolventnosti CK

 

Možné príplatky:

- komplexné cestovné poistenie  1,10 EUR /osoba do 65 r. /deň, 2,20 / osoba nad 65 r. /deň

- 1/1 izba príplatok 20,00 EUR/osoba

 

Nástupné miesta: Bratislava

Ostatné nástupné miesta po dohode s CK

 

Termín: ľubovoľný ( po dohode s CK)


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?