STARTRIP


Poklady Istrie

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Chorvátsko
Strava: 
2 x raňajky
Doprava: 
Autobusová
Súhrn zájazdu: 

Spoznajte tie najkrásnejšie miesta na Istrijskom polostrove, najväčšie mesto - Pula s dominantou metsa a to rímskym amfiteátrom, aquárium v meste Rovinj a poslednou zástavkou očarujúci Poreč.


  

1.deň v neskorších večerných hodinách odchod zo Slovenska


2.deň príchod do mesta Pula, ktoré je najväčšie mesto na Istrijskom polostrovea tiež vyhlásené pre rok 2017 ako mesto, ktore treba najvštíviť,  prehliadka mesta- Rímsky amfiteáter, chrám  sv. Augusta, víťazný oblúk Sergijevac alebo tzv. Zlatá brána, mestská radnica, Herkulova brána, hrad, kostol a kláštor sv. Františka, kaplnka Marije Formoze, ubytovanie.

3.deň po raňajkách presun do mesta Rovinj, celé pobrežie Rovinju je chráneným dedičstvom, možnosť návštevy aquária. Kedysi mesto malo 7 brán, dnes sú dochované už len 3- Portico, Svätého kríža, Sv. benedikta, prehliadka mesta ako napríklad kostol Sv. Eufémie, čo je dominanta starého mesta a staré mesto, presun do mesta Poreč, kde si vychutnáte večernú atmosféru mesta, ubytovanie.

4. deň po raňajkách presun do centra mesta Poreč, kde zažijete skvost architektúry a to Eufráziovú baziliku, ktorá je najlepšie dochovaná ranobyzantská bazilika v Stredomorí a je pod záštitou UNESCO, prehliadka mesta, prechádzka pozdĺž pobrežia a v pobedňajších hodinách odchod na Slovensko a príchod v nočných hodinách.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?