STARTRIP


Krásy Slovinska

Typ zájazdu: 
Poznávací zájazd
Krajina: 
Slovinsko
Strava: 
2 x raňajky
Doprava: 
Autobusová
Súhrn zájazdu: 

Spoznajte tie najkrásnejšie miesta Slovinska, hlavné mesto Ľjubľana, hrad Bled, mesto známych bielych koní lipicánov- Lipica a prímorské mestá Piran, Portorož či najznámejšiu jaskyňu v Postojnej.


  

1. deň odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách oddchod zo Slovenska a príchod dna hrad známy hrad Bled pri Bledskom jazere, ktoré je krištáľovo čisté a považované za najteplejšie jazero julských álp, presun v obedňajších hodinách do Postojska jama, ktorá je najvýznamnejšou jaskyňou Slovinska a aj jednou z najdlhších jaskýň sveta. Je zaujímavá aj vďaka unikátnym živočíchom, ktoré nájdete len tam a nikde inde vo svete, v blízkosti sa nachádza hrad v Postojnej, presun na ubytovanie.


2.deň
 po raňajkách presun do mesta Lipica, aby ste mohli obdivovať nádherné kone, ktoré boli vyšľachtené už v 16. storočí a jedná sa o jedno z najstarších plemien Európy. presun k morskému pobrežiu, navštívite malé, ale za to malebné centrum prístavného mesta Koper, kde budete môcť obdivovať obrovské trajektové lode, pretože toto mesto je jedno z najvýznamnejších prístavov v Jadranskom mori, presun do mesta Portorož, známeho vďaka festivalom, hudobným a umeleckým podujatiam, kde v blízkosti sa nachádza mesto Piran, ktoré je perlou slovinského pobrežia s hlavným námestím venovaným miestnemu rodákovi talianskemu huslistovi Giuseppemu Tartinimu, prehliadka mesta a následne odchod na ubytovanie.


3.deň po raňajkách odchod do hlavného mesta slovinska- Ľjubľany, prehliadka mesta- Slovenska cesta, hrad, ktorý bol počas vojny zničený a novo prestavaný v modernom štýle. Z jeho veží, ktoré sú vlastne povojnové, je výhľad cez celé mesto až k Alpám, Prešerenovo námestie, renesančný kostol,.. Odchod na Slovensko v pobedňajších hodinách.


Máte záujem o informácie a novinky z našej ponuky?